Revizyon Tüp Mide Cerrahisi

Revizyon Tüp Mide Cerrahisi Nedir ?

 Revizyon Tüp Mide Ameliyatı : Geçmişte uygulanan cerrahi yöntemde gelişen problemleri giderme, yapılan yetersiz cerrahiyi tamamlama veya yapılan yöntemi değiştirerek yeni bir teknik yöntem uygulanarak olumsuzlukların ortadan kaldırılması ve etkili kilo verilmesi için yapılan cerrahilerin tamamına revizyon cerrahisi denir.

REVİZYON CERRAHİSİ SONRASI KİLO VEREBİLİR MİYİM ?

Eğer eksik cerrahi girişim yapılmış ise revizyon cerrahisi ile işlemin tamamlanması sonrası kilo verebilirsiniz. Mesela İlk işlemde Tüp Mide ameliyatında yeterince mide dokusu çıkartılmamış ise Revizyon Cerrahisi ile midenin bir kısmı daha alınarak işlem tamamlanır.

BAŞKA HANGİ AMAÇLARLA REVİZYON CERRAHİSİ YAPILIR ?

  • Mide küçültme (Tüp Mide) ameliyatı sonrası kilo vermesi durduysa ve beraberinde Tip 2 Diyabet geliştiyse bu hastalara Gastrik By-Pass veya Transit Bipartisyon yapılarak hem kilo vermesi hem de Diyabet hastalığı tedavi edilir.
  • Mideye kelepçe takıldı ve eskisi kadar kilo veremiyorsa, kelepçe çıkartılarak Tüp Mide ameliyatı yapılabilir.
  • Gastrik By-Pass sonrası Dumping Sendromu denilen yemekler sonrası şiddetli karın ağrıları varsa Gastrik By-Pass normale çevirilip Mide Küçültme yapılabilir.
  • Önceki yapılan obezite cerrahilerine bağlı fistül veya kaçak olması halinde yine gerekli revizyon cerrahileri yapılır.

REVİZYON CERRAHİSİ RİSKLİ BİR İŞLEM MİDİR ?

Tabii ki ilk yapılan cerrahiye oranla daha riskli işlemlerdir.

REVİZYON CERRAHİSİNE NASIL KARAR VERİLİR ?

Revizyon cerrahisini zorunlu hallerde, acil gereksinimlerde ve ilk yapılan işlemden sonuç alınamaması veya ilk işlemdeki aksaklıkları gidermek gerektiği durumlarda yaparız.

Endoskopik obezite tedavileri ve  revizyon tüp mide ameliyatı fiyat bilgisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öncesi & Sonrası

Bize Yazın

WhatsApp

Hemen Ara